Blog

Pire İlaçlama

Posted by:

Pire latincede siphonaptera olarak adlandırılan zararlı takımını oluşturan, dünyanın hem ılıman, hem de souk bölgelerinde yaşayan, 1600 den fazla çeşidi olan, kan emerek beslenen zararlılardırlar. Kene de pire de çok küçük kaşındıran ve kan emen haşereler olduklarından genellikle karıştırılırlar. Pireler genellikle kedi ve köpek gibi canlılardan insanlara bulaşıcı hastalıklar bulaştırılar. Pire vücut şekli sayesinde insan, memeliler ve kemirgenlerin(Kaplumbağa) vücutlarına yapışarak kanları ile beslenirler ve konak değiştirme esnasında çoğu tehlikeli hastalığı taşırlar. Pire’lerin ömrü 14 gün ile bir sene arasındandır. Pire, pupalar içerisinde bir süre büyüdükten sonra kozasından ayrıldıklarında yapışabilecekleri bir canlı ararlar. pire çeşitlerinden bazıları ömürleri boyunca tek bir canlı üzerinde yaşarken bazıları göçebe olarak canlı değiştirir. Pire kuvvetli bacakları ile kendi uzunluğunun 200 katını aşan uzunluklara sıçrayabilir. Pireler omurgasız grubunun eklem bacaklı sınıfından olup boyları 2 ile 4 mm arasında değişen kızılımsı kahverenge sahip olan haşerelerdir. Pireler vücut yapısı olarak yassı yapılıdırlar ve bu yapıları hayvan tüyleri arasında kolayca hareket etmelerini sağlar.

Pireler Tifus Hastalığı, Veba Hastalığı, Zoonoz Hastalığı, Humma Hastalığı, Dizanteri Hastalığını bulaştırırlar. Pire bulunduğu ortama çok hızlı yumurta bırakan ve popülasyonunu hızla arttıran bir böcek olduğu için Pire ilaçlama vakit kaybetmeden yapılmalıdır. Pirenin ısırdığı yerler temizlenip ilaçlanmalı ve Pireli ortam Sağlık Bakanlığı ‘ndan ruhsatlı Pire ilaçlama firması tarafından ilaçlanmalıdır.

Pire İlaçlaması

Pire ilaçlamasında kokulu ilaçlamayöntemi kullanılır. Özellikle yaz aylarında pupe (üreme) dönemi olduğundan pire sorunu artış göstermektedir. Kokulu ilaçlama ile pire sorunu kesin olarak çözüm bulacaktır. ilaçlanacak alanın 4 – 6 saat kapalı kalmasının ardından, 2 saat kadar havanlandırılması yeterli olacaktır. ilaçlama yapılırken pire ilaçlama şirketinden gelen ilaçlama teknisyeni mutlaka evinizin yada işletmenizin tamamını ilaçlaması gerekir. Çünkü pireler çok hızlı üreyen bir haşere türüdür. Pire ilaçlamasında ilaçlama şirketimiz Bayer marka 1. Sınıf kalite ilaçları kullanmaktadır. Sağlık bakanlığından onaylı, çevre dostu, insan sağlığına yan etkisi olmayan bu kaliteli ilaçlar sayesinde pire sorununuz kesin olarak çözüm bulacaktır. Pire ilaçlama firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizde olup siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Kokulu ilaçlama yöntemi ile aynı zamanda diğer haşerelerden kurtulmak mümkündür. Eğerki ilaçlananan alanda pire, kene, hamam böceği, kalorifer böceği, karınca, akrep, tahta kurusu, sivrisinek, kara sinek gibi haşerlerde var ise kokulu ilaçlamadan etkilenecektir ve ölümleri gerçekleşecektir.

0