Blog

İlaçlama Yöntemleri

Posted by:

 • Kokulu İlaçlama

  Bu ilaçlama yöntemi haşerelerin çok yoğun olarak bulunduğu ortamlarda ve pire gibi yumurtalarını ortama gelişi güzelbırakan haşere gruplarında tercih edilen bir yöntemdir. İlaçlama esnasında ilaçlanan alandaki oksijen yok edilerek haşerelerin bulunduğu ortamdan çıkması sağlanır ve ilaca temas eden haşerelerin ölümleri gerçekleşir.İlaçlama esnasında evinizi terk etmeniz ve üç ile dört saat aralığında alanın kapalı kalması gerekmektedir. İlaçlanan alana girmeden önce en az

 • Kokusuz İlaçlama

  Temas etkili bir ilaçlama yöntemidir. Haşerelerin ilaca temas etmeleri sonucunda zehiri vücutlarına emerek sinir sistemlerinin çalışmasını durdurur ve ölümüne sebep olur. İlaçlama esnasında mekanınızdan ayrılmanıza kapsamlı bir ön hazırlık yapmanıza ihtiyaç yoktur. Günlük yaşamımızda her hangi bir kısıntıya yol açmadığı için günümüzde en çok tercih edilen ilaçlama yöntemidir. İlaçlama sonrasında ıslak temizlik yapılmamasına özen gösterilmelidir. Bilimsel olarak bu süre 3 gün olarak belirlenmiştir. Uygulama rahatlığı ve de yaşam standartlarında bir değişikliğe sebebiyet vermediği için gerek ev gerek ise işyeri ilaçlamalarında en fazla tercih edilen bir yöntemdir.

 • Jel İlaçlama

  Bu ilaçlama yönteminde ilaçlama öncesinde ya da sonrasında hiçbir hazırlık yapılması gerek yoktur. İlaçlama esnasında mekanınızdan ayrılmanız ya da ya günlük yaşantınızda her hangi kısıtlama yapmanız gerekmez. Siz yemeğinizi yerken ya da çayınızı içerken dahi aynı anda ilaçlama yapılabilir. Hamam böceği ve kalorifer böceği mücadelesinde kullanılan bir yöntemdir. Uzun süre etkisini devam ettirir,  çevre ve insan sağlığı üzerinde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

 • Larvasit Mücadele

  Genel olarak uçan haşereler üzerinde kullanılan bir mücadele yöntemidir. Özellikle sivri sinek ve kara sineklerin üreme alanlarına larva ve yumurtalarını imha eden larvasit etkin maddeli ilaçlar bırakılarak yapılan bir mücadele yöntemidir. Larvasit mücadelede amaç üremeyi durdurmaktır. Bu yüzden uçkun mücadelesinde vazgeçilmez bir yöntemdir. Kanalizasyonlar, çöplükler, su birikintileri, kanalizasyonlar içerisinde, havaların ısınması ile birlikte düzenli olarak kullanılan bir yöntemdir.

 

0